Ikväll blir det barnkalas här hos oss. äldsta dottern hade lagt upp godispåsarna så här fint när vi kom hem och vilken potatisgratäng hon hade gjort, så god.
För alla som undrat och frågat kan jag bara säga att det gick så bra för yngsta dottern hos tandläkaren igår, jätte duktig. Inte något krångel alls, vilken tjej.
Kram
Hanna
Lycka till på kalaset i kväll!
SvaraRaderaKram
Flisan
Tack söta du! Hoppas kalaset blir jätte kul ha en underbar helg kram
SvaraRaderaRoligt med kalas och vilken modig tjej du har! Hälsa henne det!
SvaraRaderakram
/Sara
så nydelig dette var,tenker det blit gøy.kos dere masse.
SvaraRaderaklem fra sylvia
Oj då.., barnkalas.., jag som älskar barnkalas:):)
SvaraRaderaJag blir alltid lite väl engagerad när det skall ställas till med kalas här hemma..., det har iallafall ungarna upplyst mig om!!!
Jag tycker ju det är så roligt att få skoja till det, både med maten och alla härliga lekar.
Förra året gick det väl an att man är som man är för då slutade sminkpartyt med att jag och Janne var så tjusigt målade.., i HELA ansiktet och det tyckte såklart tjejerna var jätteroligt:)
Ha en riktigt trevlig kväll och ha.., skoj!!!
Kram
Marianne
Kos med selskap.Deilig med god mat.
SvaraRaderaHa en flott helg!Klem Linda :))
Takk for koselig kommentar inne hos meg. Flott blogg du har - kommer tilbake.
SvaraRaderaHåper barnkalaset gikk bra. vi har snart ett barnkalas hos oss og...
En riktig God Helg! Vibeke
Det var längesedan man hade barnkalas, nästan så man längtar tillbaka till det.. det var kul med alla barn.. Hoppas det gick bra..
SvaraRaderaKram Mia
Vad mysigt med kalas.Vad skoj att det gick bra för tösen .Hälsa henne det att hon är modig.:Ute är det kallt 23 minus burr.Värmande kram Rita ♥
SvaraRaderaÅh, vad mysigt med kalas...Trevlig helg! Kram Therese
SvaraRaderaKul med barnkalas:-)
SvaraRaderaKraam Sofia
Hoppas kalaset blev lyckat. Vilka duktiga döttrar du har :) Kramar!
SvaraRaderaHoppas det gick bra.:)
SvaraRaderakram Lallis